תשובות לשאלות נפוצות

לא מצאתם את מה שחיפשתם? פנו למרכז התמיכה של אגף המחשוב


השאלות המובילות


הפעלת החשבון

עוקבים שוב אחרי ההוראות בפרק הראשון של המדריך, ואם לא מסתדרים פונים למרכז התמיכה של אגף המחשוב

ניגשים למסך הכניסה של האתר של זום, ולוחצים על האפשרות Forgot password?. במסך הבא מכניסים את כתובת הדואל שמיושכת לחשבון שלכם בזום (אותה אחת שמשויכת למוּדל), ומשם תקבלו הנחיות איך לשחזר את פרטי הכניסה שלכם

את הודעת האקטיבציה יש לחפש בחשבון הדוא"ל שאיתו אתם מחוברים למוּדל (הכתובת שמופיעה כאן). כתובת זו היא גם זו שאיתה עליכם להתחבר ל-Zoom. אם הודעת האקטיבציה לא הגיעה לכתובת הזו (גם לא לספאם) - יש לפנות למרכז התמיכה של אגף המחשוב

יצירת מפגש

ניתן להזמין לפגישה את מי שרוצים, ע"י שליחת קישור לפגישה או לחיצה על כפתור Invite מחלון הפגישה, והכנסת כתובת הדואל שלו.

רק אם חשבון-הזום שלו מוגדר כחשבון של סגל ההוראה (licensed). ניתן להסדיר זאת ע"י פנייה לתמיכה.

בדף יצירת המפגש מסמנים V ליד האפשרות Recurring meeting, ומגדירים את תדירות המפגש ומספר החזרות. כשנשמור יווצרו אוטומטית סדרה של פגישות שלכולן אותה הכותרת ואותו ID.

לא. כל רכיבי ה-Zoom בעמוד יציגו תמיד את כל הפגישות של הקורס.
אפשר במקום זאת לפרסם קישורים לפגישות (מופיע בדף הפרטים של הפגישה) בתוך משאב של מוּדל (פסקה מעוצבת, דף וכד') ולשלוט בתצוגה שלהם ע"י הגדרות הגבלת הגישה של מוּדל.

יוצרים פגישה בשעה היעודה לשעת הקבלה, ומפעילים את האפשרות "חדר המתנה" (Enable waiting room) כפעילה. מפרסמים את הקישור לפגישה היכן שצריך, ובזמן הפגישה חדר ההמתנה מאפשר בקרה על המצטרפים למפגש החי (כדי לאפשר פגישה פרטנית לסטודנטים).

נכנסים לפעילות Zoom בקורס, ולוחצים על כפתור Delete שבשורת הפגישה שאותה רוצים למחוק.

מיומנויות בניהול השיעור

לתצוגת המפגש יש שלושה מצבים עיקריים: גלריה, תצוגת דובר ומיני, והמעבר ביניהם מתבצע בכפתורים בחלקו הימני העליון של חלון המפגש. כאשר מישהו משתף מסך ישנה גם אפשרות לתצוגה זה לצד זה של המסך והדוברים.

לוחצים על הכפתור Share screen בחלקו התחתון של החלון המפגש ובוחרים מה רוצים לשתף מתוך הרשימה שנפתחת בחלון קופץ. אם השיתוף כולל קול מסמנים גם את Share Computer Sound.

כל משתתף יכול להרים יד (להצביע) באמצעות הכפתור Raise Hand שנמצא בתחתית חלון המשתתפים. המורה יכול להוריד יד של מישהו ספציפי (בלחיצה על שם המשתמש שלו) או להוריד את כל הידיים בבת אחת ע"י לחיצה על Lower All Hands.

עוקבים אחרי ההוראות במדריך הזה, בלשונית שימוש בסקרים.

עוקבים אחרי ההוראות במדריך הזה, בלשונית חלוקה לחדרים.

הקלטה והצגה באתר הקורס

פגישה שמתנהלת בזום מוקלטת אוטומטית, ומועלית אוטומטית - תחילה לענן זום, ומשם מועברת לענן פנופטו. שם היא מופיעה ראשית בתוך תיקיה בשם Meeting Recordings שנמצאת בתקיה My Folder, כדי לאפשר למרצה לערוך ולהוריד חלקים לא רצויים. לאחר מכן יש להעביר את הסרטון לתיקיית הקורס כפי שמוסבר במדריך (בפרק "העלאת הקלטות לקורס") ובסרטון. ברגע שהסרטון הערוך יופיע בתיקיית הקורס, הוא יהיה חשוף לתלמידים דרך בלוק פנופטו בדף הקורס במוודל.

לפי המוסבר בסרטון הזה.

בהחלט. ניתן להשהות את ההקלטה בלחיצה על כפתור Pause בתחתית חלון המפגש, ולהמשיך אותה אחרי ההפסקה בלחיצה על הכפתור Play.

Panopto

באפשרותך להוסיף את הבלוק בעצמך:

  1. לוחצים על הפעלת עריכה
  2. גוללים לתחתית המסך ומחפשים את הבלוק הצדדי הוספת משבצת (Add a block)
  3. ברשימת הבלוקים בוחרים ב-Panopto
  4. נגשים לבלוק שהתווסף לאתר ולוחצים על  Provision Course

בעיה זו מתרחשת בעיקר בקורסים שעברו פיצול למספר אתרים.

הדרך הפשוטה ביותר לנווט לתיקית הקורס היא להיכנס לקורס במוּדל וללחוץ בבלוק של Panopto על הקישור Course setings. אפשרות אחרת היא ללחוץ על Browse ברשימת האפשרויות בשמאל המסך ולחפש את התקיה לפי שם או מספר קורס בתיבת החיפוש בראש הלשונית.

לפי המוסבר בסרטון הזה.

לפי המתואר במדריך הזה. אם בחרתם להפוך את המצגת לסרטון יש להעלות אותה ל-Panopto כדי שתהיה זמינה לסטודנטים באתר הקורס.

ראשית מעלים את הסרטון ל-Panopto, ואז משתמשים בממשק העריכה בשביל להוריד קטעים לא רצויים

באתר של פנופטו, ניגשים לכפתור ה-System שמופיע בפינה השמאלית התחתונה. משם נפתח חלון שבו נמצא כפתור Recycle Bin, נלחץ עליו. תחת ה-Recycle Bin נוכל לראות את כל ההקלטות שמחקנו. כדי לשחזר הקלטה נלחץ על כפתור ה-Restore שמופיע מתחת שם ההקלטה.

Moodle

מעלים ל-Panopto והסרטון מוצג במוּדל, לפי המוסבר בסרטון הזה.

סרטים - מעלים ל-Panopto, ושם ברירת המחדל לא מאפשרת הורדת של הסרטים.
מצגות - לא ניתן להעלות מצגות למוּדל באופן שמאפשר הצגה ללא הורדה שלהן. שני פתרונות חלופיים הם שימוש ב-Google slides והטמעה באתר הקורס, או שמירת המצגת כסרט.

Last modified: Thursday, 21 May 2020, 22:05